lekkerLopen-pelgrimwandelcoach-passies- lekkerLopenTV
Het is lichter dan anders als ik na een prettige nacht wakker word. Niet helemaal meer als een veertje spring ik uit bed en loop de kamer in kijk naar buiten en zie iets dat verklaart waarom het lichter is, het 🌨. Niet dat ik nu direct in de garage de langlauf latten tevoorschijn haal maar het er is wel een dun laagje poeder.
Nu is het de bedoeling dat we vandaag een dagje en nachtje met Sprintertje op stap gaan naar natuurcamping de Klashorst in Diffelen. Anderhalf uur rijden maar om daar nu de hele dag in de nattigheid door te brengen? Nou nee. Afzeggen dan maar.
Afzeggen? Sprintertje ontmoet daar nog 4 collega’s en wij 8 vrienden. Afzeggen is geen optie, we gaan.
Ede ligt natuurlijk op een soort berg vandaar de sneeuw want voor Arnhem gaat de sneeuw al over in regen. De hele weg naar Diffelen maken de ruitenwissers overuren. We rijden het terrein op, overal diepe gaten gevuld met water. We zijn al eerder op deze camping geweest en rijden dan ook direct door naar onze plaats. De vier collega’s van Sprintertje staan er al. Wel zonder iemand erbij. de acht mensen die bij de campers horen weten dat je van regen niet smelt en zijn heerlijk aan de wandel. Wij draaien de luifel uit en zetten de kachel aan.
Intussen zijn de wandelaars terug, nat, moe maar voldaan zoals dat heet. nu is het fijne van deze camping die trouwens het hele jaar open is dat er ook een op hout gestookte sauna gehuurd kan worden. Dat is met dit weer natuurlijk wel heel comfortabel en we hebben er behoorlijk gebruik van gemaakt.
Maar dat is niet alles, deze camping heeft ook een vuurplaats. Het is een overdekte ruimte. gemaakt van houten palen met een natuur dak erop. In het midden een grote stookplaats met erboven een soort afzuigkap maar dan niet mechanisch waardoor de rook naar buiten kan. Banken om het vuur en in die ruimte gaan we oliebollen bakken. Het is nog wel geen oud en nieuw maar ook in deze tijd smaken ze uitstekend zeker als onze biobakker erbij is. eerlijk gezegd is zij ook degene die ze bakt, wij zijn meer van het consumeren.
De hele nacht regen maar bij het opstaan schijnt de zon zowaar. De weather channel geeft aan dat het pas na enen gaat regenen. Eerst koffie met een oliebol en dan wandelen in deze prachtige omgeving. Bij het verlaten van de camping zie ik nog een bekende staan. Met zo’n tentje ging ik op stap naar Santiago de Compostela maar het tentje was niet zo een succes. Wel lekker licht maar met die grote rugzak die ik bij mij had was hij toch echt te klein. Twee keer gebruikt en toen naar huis gestuurd.
De koffie smaakt na het lopen extra goed en het is weer tijd om de boel op te ruimen en richting huis te rijden. Wat een mazzel dat we niet thuis gebleven zijn. Sneeuw. Ja en? We zijn niet gesmolten en hebben echt genoten van dit mini weekend. Een goede generale repetitie voor de reis die 4 december begint. Op naar Spanje 🇪🇸
De camping waar wij waren heet Natuurterrein De Klashorst
Leuke camping, al paar keer geweest! Wintercamperen is leuk!
LikeGeliked door 1 persoon
Ja heel leuk. We zijn afgelopen oud en nieuw ook daar geweest.
LikeLike
Weer een leuk verhaal, Harry en nog 2 nachtjes slapen en dan op naar Spanje! Goede reis en veel plezier! 🙋🏼
LikeGeliked door 1 persoon
Bedankt Ron.
LikeLike
O ja natuurlijk, zolang de reis digitaal kan gebeuren ben ik van de partij.
Maar wat een leuke camping daar waar je was. Heerlijk die sauna erbij, ideaal saunaweer natuurlijk.
LikeGeliked door 1 persoon
Ja de sauna was echt heerlijk
LikeLike