Het is tien jaar geleden dat ik een opleiding volgde om mij gecertificeerd wandelcoach te mogen noemen. Vandaag een soort reünie met dertig mede deelnemers. de locatie is in Brabant, Milheeze. Een mooie gelegenheid om sprintertje weer even aan het werk te zetten om weer een ander stukje Nederland te ontdekken. Gisteren was ik al in het gebied en liep daar een mooie wandeling van bijna negen kilometer. Een paar uur in de natuur.
Nederheide en De Stippelberg, bijna 9 km wandelen door de Brabantse natuur
Tijdens mijn wandeling door de Nederheide bij Milheeze volg ik de paarse route. Een mooie tocht over rustige bospaden, tussen hoge bomen en langs kleine poelen. De herfstkleuren maken het een genot om hier te lopen.

Onderweg kom ik verschillende informatieborden tegen. Daar ontdek ik iets wat ik nog niet wist. Diep onder dit gebied loopt de Storing van Milheeze, een zijbreuk van de miljoenen jaren oude Peelrandbreuk.
De Peelrandbreuk is verantwoordelijk geweest voor aardbevingen, waaronder de zware aardbeving bij Roermond in 1992.
Deze breuk loopt door Noord-Brabant en Limburg en zorgt ervoor dat de bodem aan weerszijden langzaam ten opzichte van elkaar beweegt. Ook heeft de breuk invloed op het grondwater en de begroeiing.
Bijzonder om te bedenken dat ik tijdens mijn wandeling door een landschap loop waarvan de geschiedenis miljoenen jaren teruggaat. Zonder die informatieborden was ik daar waarschijnlijk gewoon aan voorbijgelopen.
Dat vind ik juist zo leuk aan wandelen. Je gaat op pad voor de natuur en ontdekt onderweg ook nog iets over de geschiedenis van het gebied.






ha die Harry
ja dat is genieten daar in het Brabantse land
ik kwam door het gebied van de Stippelberg op het Hertogenpad jaren terug
die borden over een breuk stonden zeker daar niet , zeker een interessant gegeven
mooie foto’s en filmpje
rustige middag groet
LikeLike
De rood/witte bordjes lopen er nog steeds.
LikeGeliked door 1 persoon
gelukkig maar het is een pracht wandeling , nu wel met een andere naam
https://www.wandelnet.nl/dwars-door-brabant
LikeGeliked door 1 persoon
Het mooie Brabantse land.
LikeGeliked door 1 persoon
Wat een mooie foto. Prachtig gebied daar rond de Stippelberg.
LikeGeliked door 1 persoon
Wat is het daar toch mooi. Dat heb je ook prachtig in beeld gebracht!
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie herfstfoto’s hoor.
LikeGeliked door 1 persoon
Meewandelen met je filmpjes vind ik altijd heel leuk. Mooi daar!
LikeLike
Ja, Brbant is het aanzien waard. We zijn ook hier bekend met de Peelrandbreuk, iets aparts.
LikeLike
Dat lijkt me een erg mooie wandeling. De foto’s zijn prachtig!
LikeLike
Het was ongetwijfeld fijn wandelen in de omstandigheden van de afgelopen dagen. Dat laten je foto’s en het filmpje ook mooi zien. Zelfs rustig rollend was het gisteren mooi in het bos.
LikeLike