Schrijfopdracht van de dag
Als je een winkel opende, wat zou je dan verkopen?

Het is maandagmorgen negen uur. Ik heb net de winkeldeur van het slot gedaan en ben bezig een lekkere cortado voor mijzelf te maken. Voor de deur zie ik een scootmobiel met daarin een vrouw. Ik schat haar toch wel een eind in de tachtig. Het lijkt erop dat ze naar binnen wil. Nu is het niet makkelijk om vanuit zo’n gevaarte de deur te openen. Ik laat de cortado de cortado en loop naar de deur om de vrouw binnen te laten.

Goede morgen mevrouw kom binnen. Waarmee kan ik u van dienst zijn.

Ik heb begrepen dat ik hier mij droom kan beleven Ziet u ik ben drieënnegentig en ik heb al bijna mijn hele leven een droom. Ik wil een keer parachute springen maar dan niet zo’n sprong dat ik voor iemand hang maar helemaal alleen. Het is er nooit van gekomen. Eerst dit en dan weer dat maar nu voor ik mijn scootmobiel inruil voor een houten kist ben ik er klaar voor. Kunt u dat voor mij regelen?

Natuurlijk mevrouw. Wilt u dat hier in Nederland of, ja het kan eigenlijk niet mooier, op een andere plek op de wereld?

O kan dat ook? Nou als het niet uitmaakt wil ik wel graag landen in de vallei der mooie vrouwen, dat is in Hongarije. Ik heb daar een leven lang geleden een romance gehad en wil er graag nog eens naartoe. Kent u die plaats?

Komt in orde mevrouw. Rij met uw scootmobiel maar kamer twee in en maak het u gemakkelijk. Hier is een IPad waarop u een vragenlijst kunt invullen. Die is verbonden met de moeder computer die de wensen van u verwerkt. Kopje koffie? Ik laat de vrouw even alleen en kan eindelijk aan mijn cortado beginnen. Op mijn computer open ik het AI programma die de droom werkelijkheid laat worden. Ik tik soloparachute sprong en vallei der mooie vrouwen in en verder zie ik in het programma een voor een de wensen van mevrouw binnenkomen. Avontuur, jong zijn, zelfbewust, durf, romance en nog veel meer wensen. Binnen 10 minuten is het programma klaar met de droom van mevrouw. Ik loop naar haar toe en vertel wat er gaat gebeuren. U neemt plaats in die heerlijke ligstoel. Het kost wat moeite om haar daarin te krijgen maar het lukt. Er na afloop weer uit zal iets meer problemen geven maar dat komt ook wel goed. Ligt u goed? U krijgt een speciale bril op en over een paar minuten beleeft u uw droom. Ontspan en geniet.

Op het scherm kan ik meekijken wat er gebeurt. Ik zie een vrouw van zo rond de dertig. Ze stapt uit een camper. Ze draagt een rode overall. Haar weerbarstige krulhaar wappert in de wind. Onder haar arm heeft ze een helm. Op haar rug hangt de opgevouwen parachute. Ze loopt op een klein vliegveld. Vastberaden stapt ze op een piepklein propeller vliegtuigje af. Naast het vliegtuigje staat de piloot. Type piloot zoals die meestal in de Bouquet reeks beschreven wordt. Lang, slank, dikke bos haar en schitterende blauwe ogen. De vrouw denkt, ik kan het slechter treffen, met hem zou ik wel een beschuitje willen eten. Ook de piloot is niet ongevoelig voor de schoonheid en uitstraling van deze vrouw die vandaag met hem meevliegt. Ben je er klaar voor, vraagt hij met een zware basstem? Helemaal, ik heb er zin in. Ik heb nog nooit in Hongarije en trouwens ook nog nooit vanuit zo’n klein vliegtuigje een sprong gemaakt en nu gaat het gebeuren. Ze kan makkelijk alleen het vliegtuigje inkomen maar laat zich graag helpen door de aantrekkelijke man. Voor hij de motor start kijkt hij nog even om en vraagt, zullen we als we eenmaal op de grond zijn nog samen iets drinken? Graag zegt ze iets te snel.

De piloot taxiet hobbelend naar de startbaan. De motor komt op toeren en het vliegtuigje schiet naar voren. Stukje de lucht in en dan weer op de baan. Na drie keer stuiteren op de startbaan is hij los. Langzaam wint hij hoogte. De piloot brengt zijn toestel naar de plek van de Vallei der mooie vrouwen en denkt, wel een toepasselijke locatie, deze vrouw hoort daar helemaal thuis. In ruime kringen stijgen ze. Het vliegtuigje bonkt aan alle kanten en moet hard werken om op de juiste hoogte te komen. De vrouw heeft dit nog nooit zo meegemaakt, soms lijkt het of het vliegtuigje uit elkaar zal vallen maar ze vertrouwt helemaal op de kundigheid van haar piloot.

Op 2000 meter hoogte zet de piloot de rammelkast op de automatische piloot, stapt naar achteren en opent de deur. De vrouw is er klaar voor. Ze houdt zich vast aan de reling en stapt op het open gat af. Ze steken beide hun duim om hoog, de vrouw staat bij de opening en springt de diepte in. Ze laat de parachute nog even opgevouwen en geniet van de vrije val. De adrenaline loopt haar overall bijna uit. Wat is dit geweldig. Ze kijkt op haar hoogtemeter en op 700 meter trekt ze aan het touw. De parachute opent zich, ze gaat weer iets de hoogte in en begint dan aan een langzame afdaling. Heen en weer gaat ze, gebruik makend van de termiek. Ze ziet het punt waar ze moet landen en precies op dat punt komt ze met haar voeten weer op de aarde. Ze holt nog een klein stukje, stopt en maakt snel van de parachute een klein pakje. Dit was een van haar mooiste sprongen. Ze loopt met fonkelende ogen naar de auto die klaar staat om haar weer terug te brengen naar het vliegveld waar de piloot al op haar staat te wachten. Ik ga even naar mijn camper om te douchen en iets anders aan te trekken. Geef mij een half uurtje dan ga ik met je mee.

Haar lichaam zit nog vol adrenaline en dat komt niet alleen van de parachute sprong. De koude douche die ze altijd neemt koelt alleen haar lijf af maar van binnen blijft ze koken. De keuze van wat aan te trekken is niet zo moeilijk. Ze heeft niet veel kleding bij zich. De strakke spijkerbroek en het crop topje dat ze aan heeft als ze uit de camper komt zitten als een tweede huid. De piloot kan zijn ogen niet van haar afhouden. Ze stappen in zijn RangeRover en rijden naar het hart van de wijnstad Eger. Op een van de vele terrassen drinken ze rode wijn, eten wat en drinken weer rode wijn. Vanuit het park klinkt muziek. Ze lopen er naartoe en gaan helemaal los op de opzwepende Hongaarse muziek. Kom we gaan naar mijn camper schreeuwt ze om boven de muziek uit te komen in zijn oor. Niet met de RR maar met een taxi.

Als ze s’morgens wakker wordt ligt de piloot naast haar in het camperbed. Zacht laat ze zich uit het bed glijden, zet koffie en smeert twee beschuitjes. Door de geurende koffie is de piloot ook wakker geworden en samen eten ze in bed de voor hem onbekende beschuitjes. Die middag rijdt ze weer richting huis met een gelukzalige glimlach rond haar veel gebruikte mond.

Voor de oude vrouw is haar droom werkelijkheid geworden. Het is zelfs gemakkelijk om haar weer vanuit de ligstoel met die nog steeds gelukzalige glimlach in de schootmobiel te krijgen. Van nu af aan is dit geen droom maar een waar gebeurde belevenis. Dit is het zelfde als wat EMDR doet. Dat is een methode om nare ervaringen te verwerken. Bij de beleef je droom methode gebeurt het omgekeerde. Je belevenis nestelt zich juist in je geheugen of je het echt mee gemaakt hebt. De vrouw verlaat voldaan mijn dromenwinkel.

Ik kijk in mijn agenda en zie dat er voor vandaag nog drie andere beleef je dromen cliënten staan. Een stel dat wil ervaren hoe het is om permanent in een camper te gaan wonen. Een man in een rolstoel die lopend een pelgrimage wil doen en een vrouw die droomt om te leven in de tijd van Sissi. Het is weer een dag dat ik mensen gelukkig kan maken.

Dit is dus de winkel die ik graag zou openen. Ook om zelf gebruik van te maken. Mijn droom is om te zien hoe mijn dochters zonder aangeboren stofwisselingsziekte geboren zouden worden. Hoe ze zich verder in hun leven zouden ontwikkelen. Eens zal het waarschijnlijk kunnen maar nu nog niet.