Een keer per jaar vieren zwager, schoonzus en HaAN hun verjaardag met een dagje “uit”. Vorig jaar naar Tiengemeten en nu naar de Biesbosch.

De A12 is afgesloten en HaAn besluit om de avond ervoor maar vast die kant op te rijden om niet in de verwachte file’s terecht te komen. We vinden een prachtige overnachtingsplaats aan het water.

Heerlijk rustig

We zijn op pad in de Biesbosch. Niet zomaar een natuurgebied, maar een plek waar water de hoofdrol speelt en de natuur altijd in beweging is. Ons startpunt: het Biesbosch Museumeiland. Alleen de ligging is al de moeite waard , omringd door water.

Na een korte blik in het museum, dat trouwens prachtig is ingericht met verhalen over overstromingen, griendwerkers en het leven met het getij , stappen we aan boord voor een vaartocht van vijf kwartier. Geen kabaal, geen haast, alleen de versterkte stem van de gids die alles over de Biesbosch uitlegt. De boot glijdt geruisloos door smalle kreken en brede watergangen, terwijl riet en wilgen langzaam aan ons voorbijtrekken.

Terug aan wal trekken we de wandelschoenen aan voor een korte tocht over een route met een wat hongerig makende naam: “De Pannekoek”. Geen idee waarom het zo heet , niemand lijkt het precies te weten , maar het is een bijzonder stukje griendgebied dat nu dienstdoet als buitenmuseum. Je loopt over smalle paden langs oude knotwilgen, een eendenkooi, houten schuurtjes en historische elementen uit het griendwerkersleven. Een wandeling van maar twee kilometer, maar door een prachtige natuur.

Als je even weg wilt van de snelweg en de tijd, dan is dit zo’n plek die je vanzelf vertraagt. Alles ademt hier rust en ruimte.


Bevers, wilgen & water: mijn dagje Biesbosch


  • Startpunt: Biesbosch Museumeiland, Werkendam

  • Vaartocht: ca. 5 kwartier, reserveren kan ter plekke of online

  • Wandeling: “De Pannekoek”, ca. 2 km, vrij toegankelijk

  • Tip: neem een verrekijker mee.