Je hoeft niet altijd ver te rijden om iets moois te zien. Vanaf de camperplaats Orange Grove waar we een maand verblijven gaan we een mini roadtrip maken. Sprintertje heeft er weer zin in. Dwars door het bergachtige achterland van de Costa Blanca op weg naar een van mijn favoriete plekken, het hoog gelegen Guadalest. De route kronkelt langs wat kleine nederzettingen en spectaculaire uitzichten.
Het landschap is ruig met grillige rotsformaties en diepe kloven.
Niet alleen wij maar ook wielrenners rijden hier graag. Ze ploeteren naar boven en racen weer naar beneden. Het is oppassen geblazen. Dan is daar Guadalest het historische bergdorp dat als een adelaarsnest op de kale rotsen troont. Ik ben al vaak hier geweest maar iedere keer fascineert het me. De witte huisjes steken mooi af bij de blauwe lucht en de oude kasteeltoren hoog boven het dorp lijkt te waken over het landschap. wij nemen de afslag naar beneden naar het stuwmeer. Vanaf boven een prachtig gezicht, het water fel blauw met de witte rotsen. Helaas, ieder jaar lijkt het wel of er weer minder water in staat. We lopen een paar kilometer langs het water en dat ligt diep beneden ons.
We vervolgen onze weg langs de eindeloze rijen amandelbomen in volle bloei alhoewel er ook al veel uitgebloeid is. Een zee van roze en witte bloemen. Als ik zou kunnen schilderen zou ik hier willen stoppen om het in verf vast te leggen. Nu film ik het. Ik rijd langzaam genietend van de sfeer van deze bloeiende bomen.
Weer terug op Orange Grove, honderdveertig km gereden kan ik terug kijken op een heerlijke dag en weet dat dit zeker niet de laatste keer is dat ik deze route heb gereden.

mogge Harry
een heel mooi ritje wat je daar maakte , schitterend landschap en een mooi plaatsje
de tekst die je sprak was niet te verstaan en ik had toch echt het geluid aan staan 🙂
geniet de dag
LikeLike
ja jammer van het geluid Karel. Foutje. Dat wordt liplezen
LikeGeliked door 1 persoon
ik genoot in stilte 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Prachtig … dat achterland. Kan me indenken dat je daar nog wel een paar keer naartoe wilt.
Ook geen geluid trouwens. De muziek hoor ik wel.
LikeLike
Foutje met monteren
LikeGeliked door 1 persoon
Bekend terrein. Mijn man heeft er ook wel gefietst, ik met de auto er achteraan. Zijn favoriete route daar is toch de Col de Rates.
LikeLike
Jazeker en dan boven appelstrudel eten.
LikeGeliked door 1 persoon
Werkelijk een mooie rit hebben jullie gemaakt, het uitzicht op zee is adembenemend mooi. Die wielrenners hebben wel lef zeg, zouden die nou nooit even stil staan om ook van het uitzicht te genieten?
LikeLike
Uitzicht op het stuwmeer bedoel ik.
LikeGeliked door 1 persoon
Denk het niet. Er trainen hier veel profteams
LikeLike
Ongelooflijk knap daar. Ik begrijp waarom je daar graag terug komt. Jammer dat ik niet begreep wat jij zei, de muziek gelukkig wel.
LikeLike
De tekst ging erover dat een toerist innNederland naar Volendam moet en hier naar Guadalest. Busladingen worden hier even losgelaten.
LikeGeliked door 1 persoon
Dat is dan wel weer jammer, maar gelukkig wel de moeite
LikeLike
De weg ernaar toe leek zo rustig. Mooi is het daar zeker.
LikeLike
Je moet er niet in het weekend rijden
LikeLike
Ook voor mij bekend terrein maar dat weet je al. Maar ik heb het nog nooit bezocht in deze tijd, nu de amandelbomen in bloei staan.
LikeLike
Ja dit is een mooie tijd
LikeGeliked door 1 persoon
Prachtig, maar lijkt me voor die fietsers niet ongevaarlijk.
LikeLike
Er zijn regelmatig ongelukken maar in principe houden de auto’s er goed rekening mee. Er wordt ook vanuit de lucht gecontroleerd door politie. Je moet anderhalve meter van de fietser afblijven bij het passeren.
LikeLike
Dat verbaasd me niets, ik zou er niet willen rijden, niet op de fiets én niet in de auto.
LikeGeliked door 1 persoon
Mooi die bloesems……. zag hier ook al weer dikke knoppen……..
LikeLike
Fijn hè de lente mag beginnen
LikeGeliked door 1 persoon
Ja hoor al was er vandaag helemaal niets van te merken helaas……
LikeLike
Het wordt warmer
LikeGeliked door 1 persoon
Ja heerlijk……
LikeLike
Ruig land, dat is op zich alantrekkelijk.
Op de Tourmalet zag ik ook het gezwoeg van die bergfietsers. Ik kreeg er haast meelij mee.
LikeLike
Ja echt zwoegen
LikeGeliked door 1 persoon
Mooie rit door het ruige en onherbergzame landschap. Die bloeiende amandelbomen lijken hier en daar een oase te vormen.
LikeLike