Een andere wereld in 1 uur. We starten vandaag in Sagres. Dit lijkt wel een paradijs voor surfers. Zongebruinde veelal jonge mensen. De meeste mannen een muts op hun hoofd en een hoody aan. De parkeerplaats bij het fort staat vol met een mix van busjes in allerlei kleuren en maten. Ouwe barrels en ook veel busjes met een zelf getimmerd interieur. Hier tel je niet mee als er niet minstens een surfplank op het dak ligt en een mountainbike aan de achterkant hangt.

We verlaten dit paradijs en rijden naar de vroegere hoofdstad van de Algarve, Silves. Het contrast kan niet groter. De jeugd maakt plaats voor de ouderdom. Wij rijden naar een camperplaats en lopen er eerst even overheen voor eventueel een plaatsje. Achter de slagboom staan de veelal witte grote campers broederlijk dicht naast elkaar. Hier geen surfplanken maar wel rollators in allerlei maten. Er wordt volop jeu de boules gespeeld. Het is een andere wereld. Hier wordt op een andere manier overwinterd. De camperplaats achter het hek is vol en wij gaan weer vrij staan.

Silves, een historische plaats

Wij gaan vroeg de stad in. Het is gezellig druk bij de overdekte markt en in de smalle straatjes staan veel tafeltjes waar mensen uit de omgeving hun fruit proberen te verkopen.
Silves was ooit een belangrijke stad en de hoofdstad van de Algarve dat een eigen land was. Met het verzanden van de rivier die door de stad loopt verzandde ook het bruisende handelsleven en raakte de stad in verval. Het doet mij denken aan ons eigen Dorestad. Hier verzandde de Kromme Rijn en Dorestad in die tijd een van de belangrijkste plaatsen van Europa was ten dode opgeschreven.

Zonder verwachtingen zoals die voor Monchique, lopen we nu hier in Silves.
Het is een behoorlijke klim om bij de grote ommuurde ruïne van het kasteel te komen.
De Romeinen waren hier ook al bezig. De rivier en de thermale bronnen waren natuurlijk belangrijk. Het huidige Castelo werd gebouwd in de 11e en 12e eeuw tijdens de Reconquista.
Zo is er nog veel meer geschiedenis te vertellen maar wij lopen rond over de kasteelmuren en voelen ons een beetje ridder en jonkvrouw op onze stevige wandelschoenen.
Silves is een leuke plaats om te bezoeken. Veel smalle straatjes met horeca en winkeltjes.

En weer een minuutje