Het is vaak zo’n goedmakertje, na regen komt zonneschijn. Vandaag klopt het. Ik heb de hele nacht het liedje “ zachtjes tikt de regen op mijn camperraaam” in mijn hoofd maar vanochtend schijnt de zon en is er geen wolkje aan de hemel. We doen een rondje door het aardige stadje, Potes. Het is de poort naar de Picos de Europa. Van hieruit zijn er allemaal mogelijkheden om de Picos te ontdekken. 

Wij rijden naar Fuente Dé. We nemen we de kabelbaan die ons in vier minuten ruim 700 honderd meter hoger brengt. Het is even proppen. Zoals we van de week op elkaar gepakt in de bus zaten staan we nu in een gondel. De deur kan nog net dicht. Het is het waard. Als we uitstappen zijn we in een andere wereld beland. We zitten boven de boomgrens. Enorme bergmassieven, grijs, bruin en zwart. Het is heel bijzonder om hier tussen het gesteente te lopen dat zo’n 300 miljoen jaar geleden is ontstaan. Meer weten klik op de knop.

Weer wat geland op aarde rijden we nog een route door de Picos naar Riaño. Een plaats aan een groot stuwmeer maar daarover morgen meer.

Een minuut Picos de Europa