Een autorit van een uur naar de P&R Zeeburg. Met de tram van Zeeburg naar het Centraal station. Bij elkaar anderhalf uur. We zijn een dagje op stap met twee kleinzoons. Aangekomen bij Centraal voel ik toch wel een behoorlijke druk op mijn blaas en niet alleen bij mij maar ook lief en de twee jongens willen wel wat vocht kwijt. Dan ben je op het Centraal station voor trein, bus, tram en metro natuurlijk op het juiste adres. We zijn duidelijk niet de enigen die iets willen lozen. Er staat een rij van zeker dertig vrouwen. Bij de mannen is het iets stiller. Wij kunnen direct het poortje door maar binnen is alles ook nog bezet. Om het poortje open te krijgen moet wel de buidel gepakt worden maar makkelijker is het om contactloos te betalen.
90 eurocent
De jongens passen nog door de opening die in de zijkant is gemaakt een mogen gratis. Er zijn drie toiletten en zeven urinoirs. een smalle ruimte. Het stinkt en ziet er niet fris uit. Na een plasbeurt de handen wassen in een van de vier smoezelige wasbakken. De handdoek automaten zijn of leeg of stuk. Er is een schoonmaker die te druk is met aan bezoekers uit te leggen hoe ze nu wel binnen kunnen komen en daardoor niet aan schoonmaken toekomt. Sander Schimmelpenninck schreef er vanmorgen over in zijn Column in de Volkskrant. J. J. Rousseau, de uitvinder van het sociale contract constateerde in 1782 dat Nederland een land van onethische geldwolven was. Hij schreef dat Nederlanders zelfs als je de weg vraagt geld vragen. Geld vragen voor basale dingen.
Natuurlijk hoeft het niet voor niets. Een service voor passagiers hoeft geen geld te kosten maar 90 eurocent voor een toiletbezoek vragen is meer dan kostendekkend. Ik ben een beetje aan het tellen en rekenen geslagen. Per vijf minuten gaan er bij de mannen zo’n 20 en bij de vrouwen 15 naar binnen. 420 per uur X negentig eurocent is € 378,00. Voor het gemak reken ik 8 uur, in de avond is het ook open maar reken ik niet mee. In die acht uur kom ik op € 3024,00. Het lijkt mij een prachtig verdienmodel.

zo bekijk ik het ook Harry
van mij mogen de krullen terug langs de grachten , en elders natuurlijk
LikeLike
Maar ook voor de dames dan Karel.
LikeGeliked door 1 persoon
uiteraard Harry
LikeLike
Dat gaat lekker … en wie krijgt dat geld? Niet meer de toiletjuffrouw van vroeger die zal wel een maandsalaris hebben.
LikeLike
Het is nu een arbeidsmigrant die we zogenaamd niet nodig hebben.
LikeGeliked door 1 persoon
Hier vraagt men geregeld 1 Euro. Omdat ‘dat vlot in de hand ligt’. En als de toiletten fris ruiken en blinken, heb ik het er nog voor over. Tot ik me herinner dat dat over 40 Frank gaat in een vorig leven. Bij jullie in gulden dan.
1 klinkt weinig, 40 verschrikkelijk veel.
Sinds de Euro is alles flink duurder geworden en Corona deed er nog een flinke schep bovenop.
Gelukkig konden jullie nog met drie voor de prijs van 1. 😉
LikeLike
Ja lijkt wel een aanbieding, drie halen één betalen.
LikeLike
Voor dat geld zou je verwachten dat het schoon is.
LikeLike
Ja dat vind ik ook.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik herken het wel. Ik reis veel en bezoek die toiletten op het station regelmatig. Die van Sanifair. Betaal ik 0,70 voor. Die tref ik vrijwel altijd schoon aan. Je krijgt een bonnetje voor korting bij diverse winkels op het station. Die bewaar ik en regelmatig koop ik dan een kopje koffie bij de kiosk met 0,50 korting. Met mijn herbruikbare beker krijg ik ook nog eens 0,25 korting.
Van jouw rekensom schrik ik wel. Ik gun de medewerkers een goed vast salaris, maar dit is wel een groot bedrag. Dat komt niet bij de werknemers terecht.
LikeGeliked door 1 persoon
P.S. De column van Sander Schimmelpenninck vond ik erg raak.
LikeLike
Ik ook.
LikeGeliked door 1 persoon
Gewoon even doorlopen naar het Kras, vriendelijk groeten van de receptie en hop naar de toiletten. Gratis
LikeLike
Dat haalde we niet meer maar goed idee
LikeGeliked door 1 persoon
Alles voor de winst, hè!?
Daarom maak ik mijn ritjes en fotokuiertjes liever in de natuur. 😉
LikeLike
Gelijk heb je Jan.
LikeGeliked door 1 persoon