Drie dagen op de camping. Zon, zee, stoeltjes buiten en wat beweging. Heerlijk. Even een duintje over en daar ligt het stille strand. Het is 25 graden en ik tel 25 mensen die ook van het strand genieten. Hoogseizoen heet dat. In gedachte zie ik Zandvoort met 25 graden. Dikke file’s om er te komen en vechten om een plaatsje.

We lopen over het strand en zien iets donkers in de verte. Dichterbij blijkt het niet zwart te zijn maar een riviertje dat uitmond hier in de zee. het water is opvallend paars/rood van kleur. Het doet mij denken aan de Rio Tinto in Spanje.
De bijzondere dieproodbruine tot paarse kleur van het water wordt veroorzaakt door een combinatie van natuurlijke processen:
Tannines en organisch goed uit veengrond. Gebieden rondom Binnion Hill en de omliggende valleien bestaan uit veengebied (bogland). Tijdens regen spoelt er humus en organisch materiaal in de rivier, met name tannines. Deze kleurstoffen geven het water die typerende bruine of zelfs paarse tint. Mooi en apart om te zien.
We halen de fietsen weer eens onder ons bed vandaan en rijden naar het dorpje verderop. Drie kroegen, een kerk en een Centra winkel. Ken je die nog, de Centra?
Op de terugweg stoppen we nog even om water in de vrije val naar beneden te zien vallen. Het is een stukje lopen maar altijd leuk om te zien en te horen.

Het is onze laatste avond op de camping en we zijn uitgenodigd in een soort MenCave achter het huis van Billy. Er staat een biljart, wat banken, een grote tafel met heel veel flessen erop en aan de wand vlaggen. Naast Billy en wij tweeën nog vijf anderen. Er wordt flink geschonken en na een uurtje pakt een van de gasten een gitaar en begint te spelen en te zingen. Het wordt op dat moment een heel andere man. Prachtige stem. Veel liederen gaan over Ierland. Mooie ballads en ook wat vrolijke nummers. Weer een bijzondere avond. Het laatste stuk van de video een kleine impressie van het werk van deze zanger.
Na drie dagen op deze fijne plek vervolgen we onze reis weer en gaan naar Noord-Ierland.

mogge Harry
wat een schitterend ritje maakte ik zo in het filmpje , dat zal met die kleine fietsjes niet meevallen , gelukkig hadden jullie Sprintertje bij je 🙂
wat een vreselijke drukke stranden daar , hoe hielden jullie dat uit 😁
aan Zandvoort wil ik niet denken
ff onder de waterval en dan een gezellig zing avondje bevalt me beter
geniet de dag
LikeLike
Heerlijke plekken daar. En ik heb zo genoten van je filmpje met een schitterende afsluiter door warme Ierse folkstemmen.
LikeGeliked door 1 persoon
Wat een mooie mooi weer video.
LikeLike
Opnieuw een mooi blog met een prachtig filmpje. Mooi om de wonderlijke kleuren en de stroomsnelheid van dat stroompje op het strand te zien. Ook zo’n waterval is nooit te versmaden. Maar het hoogtepunt is toch wel dat mooie Ierse miniconcert.
LikeLike
De kust, het lied, de zanger…. een waardig afscheid.
Ik ben nieuwsgierig naar het noorden, zo ver zijn we nooit gekomen.
LikeLike
We zijn nu in Belfast. Zo indrukwekkend, moet het even laten bezinken.
LikeGeliked door 1 persoon
Daar hoefde je op het strand niet al vast een handdoekje neer te gaan leggen……….
LikeLike
Waar vind je dat nog.
LikeGeliked door 1 persoon
In Nederland denk ik nergens……
LikeLike
Je maakt wél wat mee hé! Een heel bijzondere avond bij Billy, maar ik de waterval is wel het mooist.
LikeLike
Je moet er wat voor doen maar dan heb je ook wat.
LikeLike
En jij vindt wat je ervoor moet doen geen opoffering. 😉
LikeLike
Zeker niet.
LikeLike