Het is vanochtend al snel boven de dertig graden. We hebben geen zin om de eerste stad die we tegenkomen, Arad, te gaan bekijken.

We zijn nu vijf dagen onderweg en hebben alleen maar overnachtingsplekken gehad zonder voorzieningen. We willen even wat acclimatiseren op een camping waar in ieder geval een goede douche is. We komen terecht op een heuse SVR minicamping. Geen zwembad maar wel een super douche. Ook handig zijn de schaduwplekken.

Zomaar een hele dag luieren.

In de middag loopt de temperatuur op naar bijna 40 graden.

Bijna 40 graden

Het ruikt buiten naar smeltend asfalt en het lijkt of de weg beweegt. We doen de ramen van Sprintertje dicht, de airco draait overuren maar tijdens het rijden is het lekker koel in de cabine. Het is tijd voor koffie. We stoppen bij een winkeltje waar ook koffie en meer geschonken wordt. Met ons stopt er ook een vrachtwagen en de chauffeur bestelt geen koffie maar een vuistflesje brandy voor onderweg en een glaasje koele wijn voor nu. Wij houden het maar bij koffie die verrassend goed smaakt, lekker pittig bakkie oftewel “het staat stief in de bek”. We nemen kersen mee voor drie euro de kilo en ook nog erg lekker. De pittige koffie is 95 eurocent.

Koffietentje

Wat opvalt is een ander type mensen dan we zagen in Hongarije. Nu was dat wel in een rijke moderne stad. De veelal jonge mensen waren er over het algemeen slank en modieus gekleed. Hier op het platteland van Roemenië heel veel dikke, sorry dat mag niet meer, ik bedoel gezellige mensen.

Volgens de NKC (Nederlandse Kamper Club) is een uitstapje naar kasteel van Hunedoara een must see. Oorspronkelijk werd het gebouwd als verdedigingsburcht en zo ook gebruikt. Een plek waar een afschrikkingsbewind gevoerd werd. In de kelders waren martelwerktuigen en die werden ook gebruikt. Later werd het kasteel uitgebreid als een plek om te ontmoeten en om te wonen.

Het is behoorlijk gerestaureerd en nu open voor publiek. Wij zijn ook deel van dat publiek en we gaan met pensionado korting naar binnen. Bij binnenkomst eerst de folterkelders in. Het enige positieve is dat het heerlijk koel is. Voor de rest besef je dat wat je hier ziet nog steeds actueel is in de wereld.

Buiten schijnt de zon en worden de smartphones bloedheet van de kiekjes en selfies die er genomen worden.

Wij hebben het gezien hier en rijden door op zoek naar een camping met schaduw.